E-Posta Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-Posta Nedir? Nasıl Kullanılır?
0
(0)
E-posta veya e-mail, belirli hizmet sağlayıcıları aracılığı ile internet ağı üzerinden kişilerin haberleşmesini, iletişime geçmesini sağlayan bir hizmettir. Modern çağın olmazsa olmazlarından bu hizmet neredeyse en önemli iletişim araçlarından biri, özellikle iş dünyası için. Tabii bu popülerliğe ulaşması biraz zaman aldı. 1970’li yıllarda atılan ilk e-posta ile beraber başlayan serüven her geçen yıl büyüdü.

Kısa bir süre içerisinde normal postadan çok daha fazla kullanılmaya başlanan bu hizmet, internetin ve bilgisayarların yaygınlaşması ile beraber çığ gibi büyümeye başladı. Özellikle son yıllarda akıllı telefonların da bu kullanımı arttırdığını söylemek lazım. İş dünyasından herkes günümüzde artık en az bilgisayar kadar telefondan da maili kullanıyorlar.

E-Posta Nasıl Kullanılır?

Bu hizmet günümüzde hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Günümüze gelindiğinde ise internetin yaygınlaşması sebebiyle gün içerisinde atılan mail milyonları geçmektedir. E-posta açmak ve kullanmaya başlamak için tercih edebileceğiniz farklı seçenekler vardır. Bireysel kullanım için ücretsiz servisleri tercih edebileceğiniz gibi kurumsal seçenekler de mevcuttur. Basit bir üyelik adımından sonra kişisel e-posta adresinizi oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-posta adresi satın almak veya kullanmak isteyen kişiler için artık günümüzde pek çok popüler seçenek vardır. Ancak uzun yıllardır en çok tercih edilen servis Google’ın sağladığı Gmail’dir. Bu sisteme e-posta ile giriş yaptıktan sonra tüm mail adresleri ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle iş amaçlı kullanılan mailler bazı özeli bilgileri içerir. Ve artık kişisel verilerimizin pek çoğunu mail adreslerimiz üzerinden tuttuğumuz için şifre olarak güçlü bir şey kullanmamız gerekiyor. Günümüzde “e-posta şifremi unuttum” şikayeti artık kolayca servis sağlayıcılar tarafından çözülüyor. Basit bir iki güvenlik adımından sonra şifrenizi yenileyebilirsiniz.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 0 / 5. 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.