Favicon Kullanımı ve SEO

Favicon Kullanımı ve SEO
0
(0)

Favicon, web sitelerindeki sayfa başlığının ve URL’sinin önünde görünen 16×16 boyutlarında bir simgedir. Faviconlar, bazen harfler, bazen resimler, bazen de logolar olabilir. Sık kullanılanlar listesinde de faviconları görebilirsiniz. Site sahipleri, bu faviconlar ile sitelerini daha zengin gösterebilirler ve kullanıcıların da hoşuna giderler. Faviconlar, sitenizi diğer sitelerden ayıran özelliklerden biridir.

Faviconun SEO için önemi nedir?

Faviconların SEO için önemi nedir? Favicon oluşturmak, resim logonuzu web sitenize favicon icon olarak eklemek isterseniz boyutunu küçültmeniz gerekir. Faviconlar, sitelerin hatırlanabilirliği açısından önemlidir. Ayrıca, SEO’da dolaylı bir etkisi vardır çünkü kullanıcıların sitenizi hatırlamasını ve ziyaret etmesini sağlar.

Favicon oluşturma işlemi oldukça basittir. İconspedia gibi hazır favicon icon arşivlerinden ya da kendi logo tasarımınızı kullanarak bir favicon oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz faviconları sitenizde kullanmak için, öncelikle iconu FTP aracılığı ile yüklemeniz gerekir. Daha sonra, sitenizin içeriğinin olduğu sayfalara aşağıdaki kodları ekleyin:

WordPress kullanıcıları, favicon eklentilerini kullanarak faviconlarını sitelerine ekleyebilirler. Bu eklentiler, kodlarla uğraşmadan favicon eklemenizi sağlar. Eklentiyi yüklemek için öncelikle faviconunuzu FTP aracılığı ile hostunuza yüklemeniz gerekmektedir.

Sonuç olarak, faviconlar siteler için bir kalite yönergesi ve kullanıcıların sitenizi hatırlamasını sağlayan önemli bir özelliktir. Faviconların SEO’daki dolaylı etkisi, sitenizi hatırlatması ve kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlamasıdır.

Eğer bize ulaşmak ve yardım isterseniz aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Error: Contact form not found.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 0 / 5. 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.