Hedef Kelime Belirleme – Hedef Kelime SEO

Hedef Kelime Belirleme – Hedef Kelime SEO
0
(0)

Gerçek hayatta olduğu gibi, bir web sitesi sahibi olarak hedef kelimenizi belirlemek oldukça önemlidir. Ancak bazı kelimeler var ki, rekabet oranı çok yüksek olduğundan eldeki imkanlarla başarılı olmak neredeyse imkansızdır. Örneğin, “haber” veya “oyun” gibi kelimeler, rekabet oranı çok yüksek olduğu için hedef kelime olarak seçilmemelidir. Bu nedenle, Google gibi arama motorlarından yardım alarak, hedef kelimenizin rekabet oranını bulmanız faydalı olabilir.

Google AdWords Keyword Planner gibi araçları kullanarak anahtar kelimenizi girip, basit aramalar yapabilirsiniz. Bu araçlar, anahtar kelimenizin ortalama aylık arama hacmini, yerel arama hacmini ve reklam veren rekabetini gösterir.

Örnek

Örneğin, “halı” kelimesi için bir arama yaptığınızda, ortalama aylık arama hacmi ve yerel arama hacmini görebilirsiniz. Ayrıca, reklam veren rekabeti de gösterilir, bu da bu kelime için reklam verenlerin ne kadar rekabet içinde olduğunu gösterir.

Bu araçları kullanarak, hedef kelimenizi seçerken, rekabet oranını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Düşük rekabetli anahtar kelimeler seçerek, sitenizin daha hızlı ve kolay bir şekilde sıralamalarda yükselmesini sağlayabilirsiniz.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 0 / 5. 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.