Modem Güçlendirici Nedir?

Modem Güçlendirici Nedir?
0
(0)
Kullanımın rahatlığı ve pek çok cihazdan aynı anda erişilebilir olmasıyla kablosuz internet artık herkes tarafından tercih ediliyor. Kablosuz internetle teknik olarak cihazlarınızı istediğiniz yerde kullanabiliyorsunuz fakat bu durum ne yazık ki her zaman bu kadar rahat olmuyor. Ev içinde aralara giren duvarlar ve modemden uzaklaşılması sebebiyle ne yazık ki internet her odada aynı seviyede çekmiyor. Bu sebeple de modem kullanımı her odadan sağlanabilsin diye modem güçlendirici isimli cihazlar kullanılıyor. Bu yazımızda sizler için modem güçlendirici nedir sorusunun cevabını verdik.

Modem Güçlendirici Nedir?

Modem kullanımı sırasında sorun yaşıyorsanız en pratik yöntem bir modem güçlendirici kullanmaktır. Modem güçlendirici, modem kullanımı sırasında sinyallerin ulaşmadığı yerlere sinyalleri ulaştırır. Sadece internetin çekmediği zamanlarda değil, aynı zamanda internet hızı yavaş olduğunda da modem güçlendiriciler kullanılır. Modem güçlendirici, modem gibi internet sağlamak için kullanılmaz. Yani tek başına internete bağlanmak için yeterli değillerdir. Modem güçlendirici, interneti modemden alır ve sinyalin ulaşmadığı yerlere ulaştırır.

Modem Güçlendiricinin Faydaları Nelerdir?

Modem sinyalini etkileyen pek çok olumsuz durum olabilir. Evdeki duvarlar ve diğer teknolojik aletler sebebiyle sinyal diğer odalara ulaşmayabilir. Örneğin kartonpiyerden wifi sinyalleri çok zor geçer. Modeminize yakın bulunan mikrodalga ya da telsiz telefon gibi teknolojik cihazlar wi-fi sinyallerinde parazitlenmeye yol açabilirler.

Modem güçlendirici bu gibi durumları çözmek için kullanılır. Eğer modemin sinyali mesafe yüzünden zayıfsa modem güçlendirici kesinlikle sizin için çok faydalı olacaktır!

Modem Güçlendirici Nasıl Kullanılır?

Modem güçlendiricinin kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken ilk ve en önemli şey modem güçlendiricinin konumunu belirlemektir. Bunun için de evinizde sinyalin ulaşmadığı odalarla modemin bulunduğu odanın tam ortasıdır. Pek çok farklı markanın farklı modem güçlendiricisi vardır ama hepsinin çalışma mantığı aynıdır. Modem güçlendiriciler sayesinde veri aktarımı daha hızlı bir şekilde yapılır. Modem güçlendiricinin kurulumunu yaptıktan sonra aynı modem gibi bağlanarak kullanabilirsiniz.

Modem Güçlendirici Kurulumu Nasıl Yapılır?

Cihazı en uygun konuma yerleştirin ve prize takın. Modemden WPS çalıştırıp bu tuşa basmanız gerek. Daha sonra kablosuz ağlar kısmından bağlanıp hızlı kurulum menüsünden kuruluma başlayabilirsiniz. Fakat çoğu modem güçlendirici için mobil uygulamalar vardır ve bu uygulamalar aracılığıyla kurulumu yapmak çok daha kolaydır. Kurulumu telefon aracılığıyla yapmak daha mantıklı olacaktır. İlk önce telefonla access point bağlantısını sağlayıp daha sonra modeme bağlamanız gerekecektir. Pek çok farklı uygulama olsa da siz mutlaka üreticinin kendi uygulamasını kullanın. Eğer üreticinin herhangi bir mobil uygulaması yoksa pek çok farklı kurulum uygulaması bulabilirsiniz.

Modem Güçlendirici İnternet Hızını Arttırmada Tek Çözüm mü?

Mesafe sebebiyle olan internet hızı sorunlarında modem güçlendirici çok etkili bir çözümdür. Fakat internet hızının düşük olmasının tek sebebi mesafe değildir. Sorun altyapınızda da olabilir. Bunu öğrenmenin yolu ise internet hız testi yapmaktır. İnternet hız testi sonunda bağlantınızın zayıf olmasının sebebi altyapı ise modem güçlendirici ne yazık ki sorununuzu çözemeyecektir.

En hızlı altyapı fiber altyapıdır. Fiber altyapıya uygun bir yerleşim bölgesinde yaşıyorsanız fiber internet paketleri almanız daha mantıklı olacaktır. Moondiggy tamamen kendi altyapısıyla internet hizmeti sunuyor. internet 1000 Mbps Download ve 1000 Mbps upload  hızıyla internet hız sorununuzu çözüyor. internete üye olduğunuzda Moondiggy tarafından size sağlanan ücretsiz modem ile rahatlıkla internete bağlanabiliyorsunuz. Alabileceğiniz maksimum hızı öğrenmek için altyapı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilir, internet hakkında daha fazla bilgi almak için de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 0 / 5. 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.