Sosyal Medya Araçları Nelerdir?

Sosyal Medya Araçları Nelerdir?
0
(0)

Sosyal medyayı en verimli şekilde kullanmanın yolu sosyal medya araçlarını kullanmaktan geçiyor. Kişilerin markanız hakkında yaptığı yorumları görmenizi sağlayacak, dilediğiniz zaman fotoğraf ve video paylaşma olanağı veren, firma hesaplarını kontrol altında tutmanızı sağlayan, müşterileri tanıyıp pazarlama stratejinizi geliştirebileceğiniz sosyal medya araçları ile kaliteli çalışmalara imza atacaksınız.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya araçları ile siz de etkinlik, kampanya ve hesap yönetiminde uzmanlaşabileceksiniz. 

TweetReach

Twitter’da paylaştığınız içeriği kaç kişinin gördüğünü, kaç kişinin hakkınızda konuştuğunu gösteren araçtır. Twitter üzerinden yapmış olduğunuz kampanyaları değerlendirmeniz için size yardımcı olur.

Klout

Sosyal Medya üzerinde paylaşımlarınızın ne kadar popüler olduğunu görmenizi sağlayan bir araçtır. Sosyal medyada kimleri etkilediğinizi, kimlerden etkilendiğinizi görebilir, hedef kitlenin merak ve ihtiyaçlarına uygun postlar atabilirsiniz.

Hootsuite

Birden fazla sosyal medya hesabını aynı anda yönetmenizi sağlar. İçeriklerinizi belirlediğiniz gün ve saate göre atabilir, hesaplarınızı senkronize edebilirsiniz.

Social Mention

Social mention, üzerinde çalıştığınız konunun Sosyal Medya üzerinde paylaşım sıklığı, paylaşım yapan kullanıcıları, kullanıcıların beğenisi ve paylaşım oranları ile alakalı bilgi sahibi olmanızı sağlar. Social Mention Türkçe dahil olmak üzere 40’a yakın dilde arama yapma imkanı tanır.

Twazzup

Twitter arama motoru olarak adlandırabileceğimiz bu sosyal medya aracı ile aradığınız kelime ile ilgili olarak takip edebileceğiniz kişileri gösterir.

IceRocket

Web, Twitter, Myspace, Blog arama sonuçlarını listeleyen sistemdir. Ayrıca blog yazarlarına arama sonuçlarında çıkmak için bloglarını kısa sürede tanıtma imkanı verir.

TweetDeck

Tweet zamanlama, mesajları izleme ve hashtag izleme gibi birden fazla hesabı yönetmeyi sağlar.

HowSociable

Marka veya anahtar kelimelerinizin 32 farklı sosyal paylaşım sitesindeki kullanılma durumlarını izleyebileceğiniz bir araç. HowSociable’ı markanızın sosyal web’deki varlığını görüntülemek için kullanabilirsiniz.

Reachli

Reachli sayesinde farklı web siteleri için görüntü ve video analizlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Alterian

Sosyal medya üzerindeki kampanyalarınızın ne kadar etkili olabildiğini ölçmenize yarayan araçtır. Kampanyalarınızı daha iyi yönetmenizi sağlamaktadır.

BackTweets

Tweet geçmişini inceleyip sitenize bağlantı içeren tweetleri arayıp bulan BackTweets, Twitter üzerinden yayınlanan arama kriterinize uygun URL adreslerini bulup size sunuyor. Böylece sosyal medyada nasıl yer aldığınızı görebiliyorsunuz.

Carma

Markanızın tanınırlığı, rekabetsel pozisyonu, güçlü ve zayıf olduğunuz alanlar ve genel sosyal medya imajınızı değerlendirmenizi sağlar.

MarketMeSuite

Sosyal profillerin yönetilmesi, belirlenen tarihlerde mesaj atma ve coğrafi hedefleme için kullanılır.

Netvibes

Arama sonuçları üzerinde istenilen değişikliği yapmaya olanak tanır. ek bir platform üzerinden birden fazla mecrayı gözleyip ve analiz etmenize yardımcı olur.

Pinerly

Pinterest’e görsel içerik sunmak için idealdir. Çoklu hesap yönetimi ve coğrafi etiketleme sağlar.

Shoutlet

Facebook, Twitter, Foursquare ve Youtube için topluluk yönetmeyi kolaylaştıran bir sosyal medya aracı.

SocialPointer

Reklam ajanslarının gönderilerini gözlemlemelerini, takip etmelerini sağlar. Kullanıcı ile etkileşime geçmeyi ve takibi kolaylaştırır.

Talkwalker

Marka ve rakipleri gözlemlemek için sosyal medya araştırması yapan araçtır.

Topsy

Dünya genelinde, insanların herhangi bir konu, başlık, sayfa veya alanla ilgili yaptığı konuşmaları indeksleyerek, arama yaptığınız terimlerle ilgili puanlamaları size sunar. Aradığınız kelimeyle ilgili her içeriği görüntülemenizi sağlar.

UberVU

Önemli sosyal medya sitelerinin kaydını tutar ve trendlere katılmanızı, değerlendirme yapmanızı sağlar.

Visible

Sosyal medya analizlerini görüntülemenizi ve incelemenizi sağlayan sosyal medya aracıdır.

Sosyal medya araçları, sosyal medya verimliliğini artırmak ve zaman tasarrufu sağlamak adına büyük faydalar sağlıyor. Daha az vakit harcayarak, sosyal medyayı daha verimli kullanabilmek için yukarıdaki araçlardan size en uygun olanını seçip kullanabilirsiniz.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 0 / 5. 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.