WordPress Siteniz ile Google Search Console Senkronizasyonu

WordPress Siteniz ile Google Search Console Senkronizasyonu
5
(1)

Bu yazıda, WordPress sitenizle Google Search Console arasındaki senkronizasyonu sağlamak için Google Sitemaps Generator eklentisi kullanımı anlatılmaktadır.

İlk olarak, gereksinim duyulan dosyaların ve araçların listesi hatırlanmalıdır: Google Sitemaps Generator WP Eklentisi ve Google Webmaster Araçları servisi için bir Gmail hesabı.

Google(gmail) hesabınızla Google Search Console sitesine giriş yaptıktan sonra, “Sitenizi ekleyin” seçeneğine tıklayarak domain adınızı kutucuğa yazıp “Devam” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından, bir “meta” etiketi alacak ve bu etiketi temanızın header.php dosyasındaki etiketlerinin arasına eklemelisiniz. Etiketi ekledikten sonra, “Doğrula” butonuna tıklayarak sitenizi Google Search Console’a ekleyebilirsiniz.

Sıra sitemap dosyanızı Google Sitemaps Generator ile oluşturmaya gelmiştir. Bunun için, uygulamayı indirip blog-dizininiz/wp-content/plugins/ klasörünüzün içine atmalısınız. Ardından, WordPress admin panelinde Eklentiler sekmesinden eklentiyi etkinleştirmelisiniz. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WordPress admin panelinde Ayarlar sekmesinde XML-Sitemap seçeneğine tıklamalısınız. Açılan sayfada “Site haritanız henüz oluşturulmamış. Oluşturmak için buraya tıklayın.” linkine tıklayarak sitemap haritanızı oluşturabilirsiniz.

Sitemap haritanız oluşturulduktan sonra, Google Search Console sitesine tekrar giriş yaparak sitenizin linkini görebilirsiniz. Sitenizin linkine tıklayarak, sağ alt köşede “Bir site haritası gönderin” seçeneğine tıklayarak sitemap dosyanızı Google’a gönderebilirsiniz.

İşlemler tamamlandıktan sonra, site haritanız Google’a iletildi ve birkaç gün içinde indekslenecektir. İlk indeksleme süreci biraz zaman alabilir, ancak sabırlı olmanız gerekmektedir. İlk indekslemenizden sonra, Google yeni yazı eklediğinizde sayfanızı anında indeksleyecektir.

Error: Contact form not found.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 5 / 5. 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.