Süper Wi-Fi Nedir?

Süper Wi-Fi Nedir?
0
(0)
Wi-Fi teknolojisinin ortaya çıkmasıyla kablosuz internet çok hızlı bir biçimde yaygınlaştı. Bilgisayarlarımızda ve cep telefonlarımızda internet kullanımına başlamamızla birlikte teknolojik ürünlerimizin vazgeçilmez özellikleri arasına giren Wi-Fi teknolojisi zamanla yetersiz gelmeye başladı. İşte bu aşamada da hayatımıza Süper Wi-Fi teknolojisi girdi. 

Daha etkili, hassas ve güvenli olan Süper Wi-Fi her zaman her alanda bağlantıda kalmanızı sağlıyor. Coğrafik olarak sınırlandırılmış bir Wi-Fi ağı deneyimi yaşatıyor. Süper Wi-Fi ile şu an kullandığımız Wi-Fi arasında çalışma mantığı olarak herhangi bir farklılık bulunmuyor. Süper Wi-Fi sadece çok daha güçlü bir menzil ve sinyale sahip. Peki Süper Wi-Fi nasıl kullanılıyor, ne işe yarıyor? 

Süper Wi-Fi Nedir? Ne İşe Yarar?

Super Wi-Fi, uzun mesafelerde yüksek hızlı bağlantı sağlamak gibi çeşitli uygulamalar için kullanılabilen bir kablosuz teknoloji türüdür. Kullanıcılarının mümkün olan en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Hong Kong merkezli bir şirket olan Altai Technologies, Süper Wi-Fi’yi 2007 yılında geliştirerek patentini almıştır. Teknoloji ilk olarak 2007 yılında çeşitli ülkelerde kullanılmaya başlanmıştır. Süper Wi-Fi geniş dış mekanlarda kullanılabilmektedir. 

Süper Wi-Fi Avantajları Nelerdir?

Süper Wi-Fi kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunları şu şekilde maddelendirebilmek mümkündür;

  • Uzun menzilli ve güçlü kapsama alanı ve Nlos bağlantı gerektirmeyen frekansı ile hızlı bir kurulum sağlar.
  • Süper Wi-Fi daha önce 500MHz ve 700MHz arası televizyon sinyallerinin kullandığı spektrumu, televizyon hayatının daha çok dijital yayına geçmesini de kullanarak dolduracak. 
  • 8×8 MIMO Akıllı anten teknolojisi, otomatik kanal seçme özelliği ve frekans kirliliğinden etkilenmemesi ile de geçişi rahat ve kullanımı çok kolay olacak.
  • Daha az ekipmanla, daha geniş alanı kapsayarak projelerin toplam maliyetinden büyük fayda sağlayacak. Daha az maliyetle daha uygun fiyata alıcı ile buluşacak.
  • Geniş bant internet, data ve ses erişimi ile internet tam verim almanızı sağlayacak. 
  • Geniş alanlarda, çoklu kullanıcılarda ve yüksek kapasitelerde herhangi bir hata vermeden veya yavaşlamadan tam kullanıma devam edilebilecek.

Bu yeni teknolojiye çalışma prensibi olarak da farklı olmaması sebebiyle kolaylıkla alışabileceğiz.  Kullanımının hayatımıza getireceği büyük katkılar ve kolaylıklar da cabası!

Super Wi-Fi Nerelerde Kullanılabilir?

Süper WiFi, geleneksel WiFi teknolojisinin çok maliyetli olduğu veya uygulanabilir olmadığı durumlarda en az geleneksel Wi-Fi kadar verimli ve uygun maliyetli bir çözüm sunmak için tasarlanmıştır. 

Standart WiFi erişim noktalarına kıyasla 10 kata kadar daha fazla kapsama alanı ve 5 kat daha fazla kapasite sunma yeteneği ile Süper WiFi, en sık standart WiFi teknolojisinin karşılayamadığı zorlu kullanım durumlarında kullanılır.

Wi-Fi ile Super Wi-Fi Arasındaki Farklar Nelerdir?

WiFi teknolojisi, kablosuz bağlantı sağlamak için nispeten basit ve düşük maliyetli bir çözüm olarak kabul edilir. Ancak, geniş dış mekan gibi zorlu kullanım durumlarında, gerekli sayıda erişim noktası ve kapsama zorlukları, normal Wi-Fi sağlayıcıları için olumsuzluklar arasındadır. Super Wi-Fi ise bir mil mesafeye kadar herhangi bir standart WiFi özellikli cihazla aynı işlevi görebilir ve çift yönlü bağlantılar oluşturabilir.

Geleneksel Wi-Fi yerini Super Wi-Fi’ye bırakacak mı? Bu sorunun cevabı şu an verilemez ancak 2012’den bugüne her geçen gün Super Wi-Fi tanımını daha çok duymaya başladık. Geleneksel Wi-Fi’ye göre sunduğu avantajlarla gelecek dönemlerde daha fazla Super Wi-Fi ile karşılaşacağız.

İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Ort. 0 / 5. 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.